محل تبلیغات شما

ولادت پیامبر اکرم (ص)

ستارگان هدایت یک به یک ظاهر شدند و درخشیدند تا مقدمه باشند بر طلوع خورشید. نور خدا امروز در قامت بشر، قدم بر چشمان زمین می گذارد.
نعره می زند ابلیس، آتشکده ای ویران می شود. کمر کسری می شکند، بتها سقوط می کنند تا بدانند همه که این طفل خوش سیما همان کسی است که رسولان پیشین وعده ظهورش را به پیروانشان داده بودند.
"ستوده ای" که عیسی (ع) طلوعش را چنین بشارت داد:<<وَ إِذْ قالَ عيسَى ابْنُ مَرْيَمَ يا بَنيrlm; إِسْرائيلَ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ مُصَدِّقاً لِما بَيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْراةِ وَ مُبَشِّراً بِرَسُولٍ يَأْتيrlm; مِنْ بَعْدِي اسْمُهُ أَحْمَدُ .>>؛ [1]و (به ياد آوريد) هنگامى را كه عيسى بن مريم گفت: <<اى بنى اسرائيل! من فرستاده خدا به سوى شما هستم در حالى كه تصديقrlm; كننده كتابى كه قبل از من فرستاده شده [توراتrlm;] مىrlm;باشم، و بشارتrlm; دهنده به رسولى كه بعد از من مى rlm;آيد و نام او احمد است!>>

همان که همای رحمت است بر جمیع خلایق:<<وَ ما أَرْسَلْناكَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمينَ>>[2]؛ و ما تو را جز رحمتى براى جهانيان نفرستاديم.
مهربانی که آنچنان دل می سوزاند برای دشمنانش که برحذر می داردش خدا که ای حبیب من<<لَعَلَّکَ باخِعٌ نَفْسَکَ أَلّا يَكُونُوا مُوْمِنِينَ>>[3] گويى مىrlm; خواهى جان خود را از شدّت اندوه از دست دهى بخاطر اينكه آنها ايمان نمىrlm; آورند!

غم خواری که دل ندارد رنج دوستانش را ببیند.<<لَقَدْ جاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَریصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُوءْمِنینَ رَوءُفٌ رَحیمٌ>>[4] به یقین، رسولى از خود شما بسویتان آمد که رنجهاى شما بر او سخت است و اصرار بر هدایت شما دارد و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است.

<< إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْليماً>>[5]؛
خدا و فرشتگانش بر پيامبر درود مىrlm; فرستد؛ اى كسانى كه ايمان آورده rlm;ايد، بر او درود فرستيد و سلام گوييد و كاملًا تسليم (فرمان او) باشيد

رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد ماه

ولادت امام حسن مجتبی ( ع )

دعاي امام سجاد (ع) هنگام حلول ماه رمضان

؛ ,ای ,خدا ,كه ,ع ,مىrlm ,بر او ,دل ندارد ,که دل ,ندارد رنج ,رنج دوستانش

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی